PEALAVA ESINEJAD

Tarvo Madsen
Tarvo Madsen on noor Viljandist pärit artist, kes varasemalt astus üles noortebändis TRV, kuid nüüd on algatanud enda emakeelse sooloprojekti. Tarvo äsja ilmunud debüütsingel “Üksinda” on kogunud lühikese ajaga juba tuhandeid kuulamisi ning on vallutanud ka mitmete raadiojaamade kuulajate südamed.

OL*
Ühiskonnakriitilise sõnumiga räppmetal otse Pärnumaalt. Bändi iseloomustab otsekohene lüürika ja raskeltlajatav instrumentaal. Iga külaline saab kontserdil mõtteid avava elamuse või moshpitis särgi märjaks. OL* püüab ravida kogu mürgitatud ja haiget maailma läbi oma ühiskonnakriitilise arstirohulüürika ning otsekohese riffimetali.

Vesi Päästab
Vesi Päästab on instrumentaalroki kvartett Tallinnast, millel ei jää kindlasti puudu ei groove’ist ega jõulisusest. Poisid segavad muusikasse mõjutusi jazzist, reggae’st, progerockist ja paljust muust, mis kõrvale hästi kõlab.

Bourbon Sugar
Bourbon Sugar on psühhedeelsete mõjutustega rock & roll trio, mille muusika on toorelt emotsionaalne, elegantselt rafineeritud, kirglik ning kunstipärane. Bändi helikeel on omapäraselt lai, otsinguline ja värvirohke. Kombineerides tugevaid musikaalseid riffe täis sügavaid lugusid kergemate tantsuliste paladega, pakub Bourbon Sugar muusikat erinevate maitsemeeltega kõrvadele. Muusikud hajutavad traditsioonilisi piire iga kontsertiga ning näevad sealjuures ka vapustavad välja. Seda tuleb ise kogeda!

Jelly Rue
Jelly Rue on Tartust pärit indie pop-rock bänd, kes on tegutsenud alates 2014. aastast. Bändi iseloomustab eksperimenteerimine ja erinevate stiilide, saundide, tehnikate ja efektide miksimine. Kõik bändiliikmed on erineva muusikalise tausta ja muusikamaitsega, aga see on ainult hea, sest just see aitab neil luua põneva ja värske heliga muusikat. Jelly Rued on mõjutanud kõik alates popist ja funkist kuni roki ja metalini! Noorte muusika on mitmekülgne ning jääb tihti kummitama ning selle saatel saab hüpata, tantsida ja isegi ilma igasuguste eelteadmisteta kaasa laulda.

Andreas Poom
Andreas Poom on noor laulja ja laulukirjutaja, kes esitab nii omaloomingut kui ka lemmikartistide palasid omas võtmes. Andrease esimene singel “Truth Is” ilmus selle suve alguses ning on saanud väga palju positiivset tagasisidet. Uusi lugusid on oodata veel selle aastanumbri sees.

Hommage
Hommage on 2017 aastal loodud neljaliikmeline proge/jazz roki bänd Tallinnast. Lühikese ajaga on osaletud Noortebänd 2017 konkursil, kust jõuti finaali. Finaalist lennutati bänd Tallinn Music Weekile ja Jazzkaarele. Järgmiseks suuremaks esinemiseks on Hommagel 2018 aasta sügisel toimuv Stockholmi Jazzfestival. Bändis mängivad Ode Pürg (Vokaal/Klahvpillid), Martin Mänd (Kitarr), Kaspar Kluge (Basskitarr, süntesaator) ja Karmo Järv (perkussioon).

Johanna Randmann
Mina olen Johanna. Laulmisega olen tegelenud juba üsna pisikesest peale, ent muusikakarjääri tõsisema teekonna võtsin ette 2016. aasta lõpus, kui hakkasin enda kirjutatud lugudega üle Eesti kohvikutes esinema. Lauludes elab hing, kuhu olen koondanud mind inspireerinud inimesed ja kohad. Neid saadavad akustiline kitarrimeloodia ning mõnel juhul ka klaverihelin. Suurimateks saavutusteks pean “Eesti otsib superstaari” saadet sel aastal, kuid ka Eesti Laul 2018 konkurssile registreerimist, kui tegin koostööd sakslasest laulja- ja laulukirjutaja Michael Schulte ning inglise produtsendi Ash Hickliniga. Oma esimese singli “Cause It’s You” avaldasin selle aasta aprilli keskel. Uus lugu “The Last Train” avaldub septembris!

Keris
Oleme kolm noort Tallinnast. Teeme pärimusmuusika seadeid, mis kütavad rahva kuumaks ja kutsuvad tantsule, lood on ka progressiivsed ja neid on hea kuulata. Koosseisu kuuluvad Natali Ponetajev (karmoška), Mattias Tirmaste (kitarr) ja Johan Kristjan Aimla (viiul).

Street Birds
We are guys living in the different corners of Uus Maailm neighbourhood. We first met each other 6 years ago in Tartu when we were studying at the university there. Our music taste and talent clicked back then and we started playing together. We performed at student festivals, jam sessions, street festivals and open mics. After being inactive for a year we found out that life has taken us to Tallinn and now we live in the same neighbourhood! We’re preparing a new debut set for Uue Maailma festival and it would be awesome if you guys could let us introduce ourselves to other neighbours.

Liis Mäesalu ja Tarvo Valm
See on üks tore duo, mis esitab akustilises võtmes omaloomingut ning ka tuntumaid Eesti lugusid. Nad sobivad taustamuusikaks nii hämarasse lounge/lokaali kui ka sünnipäevapeole meeleolu tõstma. Liis Mäesalu laulukarjäär on olnud idast põhjakaarde ja lõunast läände. Ta on olnud esileedi ansamblis Sobe ning taustalaulja Blackyle. Täna särab ta ansamblis Pärl ja juhul kui tal pole mikrofoni käes siis jälgib ta elu läbi fotosilma. Tarvo Valm (kitarril) on pärit pealinnast ja muusikat teinud väga mitmetes bändides nii siin kui sealpool Atlandit, Eesti kuulajale tuntuim neist The Sun.

Muster
Muster on 2015. aastal loodud eesti keelne alternatiivrokkbänd, mille koosseisu kuuluvad Mait Mikussaar (vokaal), Erik Mikussaar (kitarr, taustvokaalid), Uku Haasma (basskitarr, taustvokaalid) ja Kert Laur (trummid). Oma muusikaga anname kuulajatele edasi positiivset emotsiooni ning siirast energiat kiirgab ka meie lavaline olek. Teeme bändi professionaalse suhtumise ja suure entusiasmiga.

KÕIK TEISED PÕNEVAD ESINEJAD

Jennifer Marisse Cohen ja Luisa Lõhmus
Superstaarisaatest tuult tiibadesse saanud Jennifer ning klahvimängija Luisa sõprus algas 5 aastat koos ühes ansamblis laulmisega. Tänaseks teavad tüdrukud, et muusikal on nende elus tähtis koht, olgu see muusika mis tahes stiilis või žanris. Seetõttu otsivad Jennifer ja Luisa veel seda päris enda muusikat, esitades oma lemmikartistide lemmiklugusid koos mõningase omaloominguga.

Silver Jusilo
Silver Jusilo on Tallinna poiss, kes õpib praegu Viljandi Kultuuriakadeemias neljandal kursusel pärimusmuusikat, kus tema põhipilliks on kitarr. Kolm aastat tagasi hakkas ta kirjutama oma laule, mida saadab kitarriga. Nüüdseks on juba valminud paras hulk lugusid ning välja antud oma mini debüütplaat, mille peal olevad lood on inspireeritud kargetest rabas käimistest, kassist, hetkedest ja olekutest tõlgendatud läbi Silveri ning teda ümbritsevatest inimestest.

Panbeats
Panbeats sai alguse Berliini tänavatel, hetkest mil noor muusik Ivar Karm avastas endas rütmilise tunnetuse läbi aafrika trummide. Liikudes edasi nii muusikas kui ka Euroopas jõudis ta instrumendini, mida nimetatakse handpaniks. Seda võib nimetatada armastuseks esimest noodistkõlast. Läbi handpani rahuliku, paitava ning veidi melanhoolse kõla viib Ivar kuulajaid rännakule avarustesse, mis muidu jäävad kättesaamatuks. Ka kõige nõudlikum kõrv saab puudutatud. Panbeats mängib Aurora handpanil, mis on valmistatud Soomes elava ja üle 30 aasta steelpan`e valmistava Simo-Pekka Tiainen käe all. Panbeats on oma muusikaga rikastanud mitmeid festivale Soomes, andnud kontserte Saksamaal ja Eestis.

INGER
Inger Fridolin on Eesti laulja/laulukirjutaja.
2017. aasta sügisel osales ta Noortebändi finaalis, artistinimega INGER ning samal aastal pälvis Raadio2 “Aasta Demo” tiitli looga “Again”. Ingeri muusika on inspireeritud loodusest ja teda ümbritsevatest inimestest, mis esinevad ka tema akustilistes lauludes. Artist kirjutab nii eestikeelseid kui ka inglisekeelseid laule.

C-MiMM
Kuumad rütmid,kirglikud meloodiad-see on tšellokvartett C-MIMM.
Neli kaunist naist: särtsakas Silvia, seltskondlik Katrin, malbe Maris ja asjalik bassi hoidev Riina. Temperamendilt küll nii erinevad,on nende ühisosaks töö ERSO ridades. Nende repertuaaris on toredad tükid bluesi ja swingi vallast,aga ka valsid,sambad ja foxid.

Täna olen laps
Ansambli “Täna Olen Laps” muusikaliste muinasjuttudega kontsert peredele. Solist/ laululooja Astra Tikas, kitarrist Markus Kalmet. Kõlavad laul, akustilised kitarrid, ukulele, meloodika, suupill.

Hingebande
Hingebande laulab teile päikese algavaks sügisajaks põue. Noored esitavad enda souli-jazzimaigulisi lemmikuid omanäolises võtmes, nii et palged õhetavad ja kõik on lihtsalt väga hästi!

Crystal Strings
Crystal Strings koosneb professionaalsetest muusikutest, kes musitseerivad igapäevaselt Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ridades või õpetavad uut muusikute põlvkonda. Armastus kammermuusika ja koos musitseerimise vastu aitab neil ühiselt leida pärleid muusikamaastikul ja igapäevases elus.

Duo Ruut
Duo Ruut on ansambliks kasvanud pikaaegsest sõprusest ja lugematul hulgal koos naerdes veedetud ajavilgetest. Ruudu nelja külge hoiavad püsti Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane, kes õpivad mõlemad Tallinnas, Vanalinna Hariduskolleegiumis. Kummaliste asjaolude kokkulangemisel leidsid nad end kord mängimas kahekesi ühte rahvakannelt, olemata kumbki tegelikult kandlemängija. See osutus ootamatult huvitavaks ja paljusid võimalusi pakkuvaks mänguviisiks. Selgus, et kannelt on võimalik kasutada üheaegselt meloodia-, harmoonia-, ja rütmipillina, luues väga erinevaid helimaastikke. Ansambli repertuaar koosneb enda loodud, omanäolistest rahvamuusikatöötlustest.

MandoTrio
MandoTrio on kolmest energiat täis noorest mandoliinimängijast koosnev pärimusklassikat ning omaloomingut viljelev koosseis, mis sai alguse 2016. aasta oktoobris. Lisaks topeltkeelte tärinale kasutab MandoTrio stomp-boxi ja octaverit, et lisada trummi ja bassi!
MandoTrio kontsert on eelkõige eriline oma kõlapildi ja repertuaari osas. Kavas on nii traditsioonilist kütet, laule ning siirast omaloomingut. Meile meeldib rahvaga suhelda ja oma muusika kaudu anda neile tunne, et nad tahaksid isegi mandoliini kätte võtta.

Anna Krazy(EST)
Anna Krazy on tagasi Uues Maailmas ! Peadpööritavad trikid ja graatsia panevad peatuma ka kõige tsirkuseskeptilisema vaatleja. Ühte, teist ja kolmandat – elamus igaljuhul!

Divertimento (EST)
Millal viimati külastasite muinasjutumaad? Millal rõõmustasid, ahhetasid ja üllatusid kui laps?
Oleme originaalne teatritrupp “Divertimento” Meie näitlejad on elukutselised žonglöörid, tantsijad, akrobaadid, kes esinenud väikestel ja suurtel platsidel Eestis ning välismaal. Sobilik nii täiskasvanutele kui lastele, kes kõik selles etenduses osalejateks saavad. Viime teid rändama Maailma, mis puudutab oma ilu ja maagiaga, tulge vaatama!

SypoCircus(FRA)
Sylvain, eestlasest prantsuse mees esitab teile show, mis sisaldab kõvasti plaksutamist, hõiskamist ja rohkelt OULALAd! Napakatest trikkidest hullumeelsete trikkideni 3 meetrise üherattalise otsas! Kõike võib juhtuda ja iga show on uus komöödia, mida varem pole nähtud! Oled oodatud osa võtma!

Chris Blaze (AUS)
The Blazed Up Fire Show on täis energiat, tuld ja plahvatusi. Lisaks enneolematutele eriefektidele hoiab ta pealtvaatajate adrenaliini oma tule neelamise trikkidega laes. Uskuge, tema võime kaasata publikut lahutab meelt hurmaval, intelligentsel ja tõeliselt vaatamisväärsel viisil.

Dan le Man (AUS)
Puhas tänava spektaakel, mis sisaldab muusikat, tsirkust, draamat, hullust ja mängulist lusti publikuga! Ta on Austraaliast. Elab Eestis. Müüb isikliku brändi parfüümi ja on oma ainulaadset etendust esitanud 15 aasta jooksul tänavafestivalidel 35+ riigis.

Juba traditsiooniks saanud pealava programm, mis pakub festivalikülastajatele ja asumielanikele nädalavahetusel mitmekülgset tasuta muusikaprogrammi, tuleb ka sel aastal ning toimub mõlemal festivalipäeval kokku kolmel laval.

Hea muusik, esineja ning laulu-või tantsugrupp kui soovid üksi või kollektiiviga Uue Maailma Tänavafestivali pealaval üles astuda, anna endast märku.

Tab 1
Tab 2